Ygs'de Merzifon Birincisi Ahi Dershanesi'nden

Amasya Merzifon Ahi Dershanesi Müdürü Nuri Görgel, 463,24 puanla YGS'de ilçe birincisi çıkardıklarını açıkladı.

2013 yılı YGS sonuçları açıklandı. Ahi Dershanesi Müdürü Nuri Görgel, öğrencilerin başarası için takip ve disiplinin çok önemli olduğunu, velilerin, çocuklarının eğitimi ile yakından ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Velilerin öğrencilere her zaman yanında olduğunu hissettirmesi gerektiğini vurgulayan Görgel, "Okulda ya da dershanede öğretmenlerin verdiği ödevleri yapıp yapmadığını ve dokümanları çözüp çözmediğini veli kontrol edip, çözemediği konularda yardım edebiliyorsa etmeli ya da öğretmenine yönlendirmeli yoksa dershaneye gönderiyorum derse, öğrenciyi yalnız bırakmış oluruz. Eğitim bir bütünlük arz etmektedir takip ve destek ister. Biz velilerimizle bu birlik ve beraberliği yakaladığımıza inanıyoruz ki başarı da arkasından geldi." dedi.

YGS'de Merzifon birinci olan Okan Akgül, "Sınav sonuçlarını oldukça heyecanlı bekliyordum. Benim için mutlu bir sonuç oldu. İnşallah 2 ay sonraki LYS sınavında da aynı sonucu elde etmektir. Hedefim tıp fakültesini kazanmaktır. Bu başarımda emeği geçen Ahi Dershanesi öğretmenlerine ve idarecilerine çok teşekkür ediyorum. Bizlerin üzerinde çok emekleri var" şeklinde konuştu.

Ahi Dershanesi Müdürü Nuri Görgel, "Anadolu Lisesi idareci ve öğretmenlerini tebrik etmek istiyorum. Buradan Okan Akgül'ün ailesini, dershanemiz idareci ve öğretmenlerini de tebrik ediyor, başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Okan Akgül'e bilgisayar hediye eden Görgel, "Öğrencimize eğitim öğretim hayatı boyunca faydalı olabilecek bir hediye takdim etmek istedik." diye konuştu.